Πανελλαδικές Εξετάσεις 2015 – Ευχές προς τους μαθητές – Ενημέρωση

Με την έναρξη των Πανελλαδικών Εξετάσεων, θα ήθελα από καρδιάς να ευχηθώ στους μαθητές μας που συμμετέχουν σε αυτές, καλή επιτυχία, με καθαρή σκέψη και ηρεμία.

Οι εξετάσεις αυτές, είναι ένα από τα σημαντικότερα στάδια της μαθητικής ζωής, καθώς δίνουν το εισιτήριο στους μαθητές για τα Ανώτερα και Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα.

Όμως ας μην ξεχνούν ότι ο δρόμος αυτός δεν είναι η μοναδική και τελευταία ευκαιρία για να γίνουν τα όνειρά τους πραγματικότητα. Πλούσιοι, με όσα εφόδια και εμπειρίες κέρδισαν στο μαθητικό τους ταξίδι, μπορούν να κοιτάζουν το μέλλον με αισιοδοξία.

Τέλος, σεβόμενοι το ενδιαφέρον και την αγωνία των οικογενειών, διαβεβαιώνω  ότι η Δ/νση Β/θμιας  Εκπ/σης Αχαΐας έχει καταβάλει κάθε δυνατή προσπάθεια για τη διασφάλιση της άρτιας διεξαγωγής τους.

Είμαστε απόλυτα έτοιμοι για να φέρουμε εις πέρας το έργο μας.

Η Δ/ντρια Δ/θμιας Εκπ/σης Αχαΐας

Ευγενία Πιερρή