Ανακοινοποίηση Μορίων Αιτούντων Απόσπαση Εντός ΠΥΣΔΕ ως προς τον κλάδο ΠΕ03

Στο συνημμένο πίνακα θα βρείτε ανακοινοποιημένα τα μόρια των αιτούντων απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ για το σχολικό έτος 2020-2021 ως προς τον κλάδο ΠΕ03.

Ανακοινοποίηση μορίων για αποσπάσεις εντός ΠΥΣΔΕ(ως προς τα μόρια της Δουμάνη Φλώρας)

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για την κάλυψη κενής θέσης Διευθυντή/ντριας Σχ. Μονάδας Δ.Ε. Αχαΐας για την οποία δεν υποβλήθηκαν υποψηφιότητες με υποβολή Νέας Δήλωσης Προτίμησης

ΕΝΤΥΠΟ ΝΕΑ ΔΗΛΩΣΗ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ

15513 ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ_ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ_Δ-ΝΤΩΝ_ΚΑΛΥΨΗ ΚΕΝΩΝ ΘΕΣΕΩΝ_τελικο

Πίνακας δεκτών/μη δεκτών υποφηφίων Δ/ντών-τριων για την πλήρωση κενούμενων θέσεων Δ/ντών-τριών Γυμνασίου Δάφνης και ΕΠΑΛ Καλαβρύτων

ΠΙΝΑΚΑΣ_ΔΕΚΤΩΝ_ΜΗ ΔΕΚΤΩΝ_ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ_ΔΝΤΩΝ_ΓΣΙΟ_ΔΑΦΝΗΣ_ΕΠΑΛ ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ

Πρόσκληση για υποβολή δήλωσης προτίμησης σχολείων: α) για Προσωρινή τοποθέτηση Νεοδιόριστων εκπαιδευτικών Ειδικής Αγωγής, β) Αναπληρωτών Γενικής Παιδείας, γ) Αναπληρωτών Ειδικής Αγωγής, δ) Αναπληρωτών ΕΕΠ-ΕΒΠ

Πρόσκληση για Υποβολή δήλωσης σχολείων

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Οι δηλώσεις προτίμησης σχολείων θα υποβάλλονται μέχρι αύριο, Παρασκευή 28-08-2020 και ώρα 11:00 π.μ. το αργότερο, μέσω ηλεκτρονικής αλληλογραφίας (Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου: mail@dide.ach.sch.gr).

1. Νεοδιόριστoι εκπαιδευτικοί Ειδικής Αγωγής

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Οι ΝΕΟΔΙΟΡΙΣΤΟΙ εκπαιδευτικοί που επικαλούνται συνυπηρέτηση ή/και εντοπιότητα και δεν κατέθεσαν στην Υπηρεσία μας τα σχετικά δικαιολογητικά, θα πρέπει να τα συνυποβάλουν με τη δήλωση προτίμησης.

Για διευκόλυνση των εκπαιδευτικών, σας ενημερώνουμε ότι υπάρχει η δυνατότητα για άμεση λήψη πιστοποιητικού οικογενειακής κατάστασης από τον παρακάτω σύνδεσμο με χρήση κωδικών της Γενικής Γραμματείας Πληροφοριακών Συστημάτων: https://dilosi.services.gov.gr/templates/OIKKAT-AIT/create

2. Αναπληρωτές Γενικής Παιδείας

3. Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής και Παράλληλης Στήριξης

4. Αναπληρωτές ΕΕΠ-ΕΒΠ

ΓΕΝΙΚΑ

• Οι ανωτέρω τοποθετήσεις για όλους τους αναπληρωτές θα ανακοινωθούν την Παρασκευή 28-08-2020 αργά το απόγευμα μαζί με οδηγίες για τα δικαιολογητικά που απαιτούνται για την πράξη ανάληψης στη σχολική μονάδα και για τους νεοδιόριστους ΕΑΕ τη Δευτέρα το πρωί 31-08.
  • Οι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί οφείλουν να παρουσιαστούν στη σχολική μονάδα τοποθέτησης την Τρίτη 01/09/2020 ή την Τετάρτη 02/09/2020
  • ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Όσοι αναπληρωτές ΔΕΝ αποδέχονται το διορισμό να στείλουν σχετική Υπεύθυνη Δήλωση μη αποδοχής όσο πιο άμεσα στο mail@dide.ach.sch.gr  συμπληρώνοντας την παρακάτω υπευθυνη δήλωση υπευθυνη δήλωση μη αποδοχής πρόσληψης
  • Με δεδομένο ότι δεν έχουν ολοκληρωθεί οι  υπηρεσιακές μεταβολές του μόνιμου προσωπικού (Λειτουργικές υπεραριθμίες γενικής παιδείας, αποσπάσεις γενικής παιδείας κλπ), οι τοποθετήσεις σε κάποια από τα  ανωτέρω κενά ενδέχεται να είναι ΠΡΟΣΩΡΙΝΕΣ.  Όταν ολοκληρωθούν οι εν λόγω διαδικασίες, για όσες ειδικότητες απαιτηθεί, θα γίνουν επανατοποθετήσεις (με νέες δηλώσεις προτίμησης σχολείων, σύμφωνα με τις προβλεπόμενες διαδικασίες).