Πρόσκληση για υποβολή αιτήσεων συμμετοχής στο Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας Ε Φάση.

Προθεσμία Υποβολής αιτήσεων
Οι ενδιαφερόμενοι θα υποβάλουν ηλεκτρονικά τις αιτήσεις συμμετοχής στο Μεταλυκειακό έτος – Τάξη μαθητείας από την Πέμπτη 10 Δεκεμβρίου, ώρα 18.00 έως και την Κυριακή 20 Δεκεμβρίου και ώρα 23:59.

Διαδικασία Υποβολής αιτήσεων
Η αίτηση καθώς και τα απαραίτητα δικαιολογητικά υποβάλλονται ηλεκτρονικά από τους ενδιαφερόμενους στη διεύθυνση e-mathiteia.minedu.gov.gr σύμφωνα με τις οδηγίες που θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του Πληροφοριακού Συστήματος Μαθητείας.

Η ίδια διαδικασία ακολουθείται και για όσους υποψήφιους πληρούν τις προϋποθέσεις υποβολής αίτησης και έχουν αναζητήσει και λάβει βεβαίωση δέσμευσης εργοδότη.

Διαβάστε εδώ την πρόσκληση

Προθεσμία Υποβολής αιτήσεων

Διαδικασία Υποβολής αιτήσεων
Πληροφοριακού Συστήματος Μαθητείας.

έχουν αναζητήσει και λάβει βεβαίωση δέσμευσης εργοδότη.

Διαβάστε εδώ την πρόσκληση

Έκτακτη οικονομική ενίσχυση για τους Μαθητευόμενους του Μεταλυκειακού έτους – Τάξη Μαθητείας Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑ.Λ.)

Έκτακτη οικονομική ενίσχυση (700 ευρώ) για τους Μαθητευόμενους του Μεταλυκειακού έτους – Τάξη Μαθητείας Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑ.Λ.)

Διαβάστε εδώ την απόφαση και τα ονόματα