Πρόσκληση για υποβολή αιτήσεων συμμετοχής στο Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας Ε Φάση.

Προθεσμία Υποβολής αιτήσεων
Οι ενδιαφερόμενοι θα υποβάλουν ηλεκτρονικά τις αιτήσεις συμμετοχής στο Μεταλυκειακό έτος – Τάξη μαθητείας από την Πέμπτη 10 Δεκεμβρίου, ώρα 18.00 έως και την Κυριακή 20 Δεκεμβρίου και ώρα 23:59.

Διαδικασία Υποβολής αιτήσεων
Η αίτηση καθώς και τα απαραίτητα δικαιολογητικά υποβάλλονται ηλεκτρονικά από τους ενδιαφερόμενους στη διεύθυνση e-mathiteia.minedu.gov.gr σύμφωνα με τις οδηγίες που θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του Πληροφοριακού Συστήματος Μαθητείας.

Η ίδια διαδικασία ακολουθείται και για όσους υποψήφιους πληρούν τις προϋποθέσεις υποβολής αίτησης και έχουν αναζητήσει και λάβει βεβαίωση δέσμευσης εργοδότη.

Διαβάστε εδώ την πρόσκληση