ΥΠΔΒΜΘ/ΠΔΕ – Κοινότητα διαλόγου μαθητών ΠΔΕ Δυτικής Ελλάδας

file icon pdf

H Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας, στο πλαίσιο των παραπάνω, προσκαλεί τους μαθητές των σχολείων της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης των τριών νομών περιοχής ευθύνης της να συμμετάσχουν στην Κοινότητα Διαλόγου που δημιούργησε ειδικά. Η ομάδα http://blogs.sch.gr/groups/pdede-pupils/ έχει σκοπό να αναδείξει τη φωνή των μαθητών και των μαθητριών από τα σχολεία Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (Γυμνάσια, Λύκεια, ΕΠΑΛ και ΕΠΑΣ) της ΠΔΕ Δυτικής Ελλάδας, παρέχοντας ένα σύγχρονο βήμα διαλόγου, μέσω του οποίου ευελπιστούμε να προκύψουν θετικές ιδέες και πηγαίες σκέψεις.

file icon pdf έγγραφο

Δείτε επίσης σχετικό άρθρο εδώ.

ΥΠΔΒΜΘ – Ενημέρωση για Π.Σ.Δ. και παροχή προσωπικών λογαριασμών στους μαθητές

file icon pdf

Εγκύκλιοι του ΥΠΔΒΜΘ που αφορούν στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.

-Σύνδεση σχολικών μονάδων στο ΠΣΔ. file icon pdf PEKDE.pdf

-Παροχή προσωπικών λογαριασμών στους μαθητές Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης από το ΠΣΔ μέσω των σχολείων τους file icon pdf DE.pdf