Ευχές στους νέους Διευθυντές και Διευθύντριες των σχολικών μονάδων και ΣΕΚ του Ν. Αχαΐας

Αγαπητές Διευθύντριες, Αγαπητοί Διευθυντές,

Με την ανάληψη των καθηκόντων σας, ως Διευθυντές και Διευθύντριες των σχολικών μονάδων του Νομού Αχαΐας, θέλω κατ΄αρχήν να σας συγχαρώ και να σας ευχηθώ ΔΥΝΑΜΗ και κάθε ΕΠΙΤΥΧΙΑ στο πολύπλευρο, δύσκολο αλλά και τόσο μοναδικό έργο σας.

Στην προσπάθεια υλοποίησής του να είστε βέβαιοι ότι θα έχετε την αμέριστη συνεργασία και στήριξη από την Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Η αρμονική και αγαστή συνεργασία όλων μας, θα οδηγήσει όχι μόνο στην υπέρβαση προβλημάτων και δυσκολιών, αλλά προ πάντων στην επίτευξη στόχων και οραμάτων.

Πιστεύω ακράδαντα ότι με πίστη, ζήλο και αφοσίωση στο καθήκον, ως ουσιαστικοί διοικητικοί, επιστημονικοί και παιδαγωγικοί προϊστάμενοι,

• Θα διαμορφώσετε θετικό κλίμα και πνεύμα συνεργασίας με το σύλλογο διδασκόντων, με τους γονείς, με όλους τους φορείς που καλείστε να συνεργαστείτε
  • Θα διαμορφώσετε περιβάλλον δημιουργικότητας, κουλτούρας, πολιτισμού και ποιότητας εκπαίδευσης
  • Θα εμπνεύσετε, θα οραματιστείτε και θα οδηγήσετε τα σχολεία που θα διευθύνετε σε άλλα «επίπεδα»
  • Θα δώσετε αληθινή και ουσιαστική αγάπη στους μαθητές μας.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ