Εξυπηρέτηση κοινού λόγω COVID-19

Η δια ζώσης εξυπηρέτηση του κοινού θα γίνεται με προτεραιότητα σε επείγουσες περιπτώσεις και υποχρεωτικά κατόπιν προγραμματισμένου τηλεφωνικού ραντεβού.

Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική.

Πασχαλινές Ευχές από την ΔΔΕ Αχαΐας

«Τα αυγά της Λαμπρής», Απόστολου Γεραλή, Πινακοθήκη Δήμου Αθηναίων

Το Αναστάσιμο Φως ας φωτίζει το δρόμο όλων μας

για ένα φιλάνθρωπο, φιλοπρόοδο, φιλεκπαιδευτικό μέλλον.

Ο Διευθυντής και οι συνάδελφοι της Διεύθυνσης
Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας, σας εύχονται

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ και ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ με ΥΓΕΙΑ, ΕΥΤΥΧΙΑ, ΠΡΟΚΟΠΗ.

Ο Διευθυντής Δ.Ε. Αχαΐας

Ανδρέας Ζέρβας

Εξετάσεις Για Τη λήψη του κρατικού πιστοποιητικού γλωσσομάθειας Α’ Περιόδου 2021

210505KPG_Manual_Candidate 2021

210505Δ Τ Προκήρυξης εξετ_2021Α

210505Περιοχές Εξέτασης 2021Α_ΠΡΟΚΗΡ

210505ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΨΦΨΞ46ΜΤΛΗ-7ΘΑ

2105052021A_Προδιαγραφές_ΠΡΟΚΗΡ

2105052021Α_ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ_ΠΡΟΚΗΡ

42η Εγκύκλιος ΥΠΕΣ: Μέτρα και ρυθμίσεις στο πλαίσιο της ανάγκης περιορισμού της διασποράς του κορωνοϊού

Η 42η Εγκύκλιος του ΥΠΕΣ, με τίτλο “Μέτρα και ρυθμίσεις στο πλαίσιο της ανάγκης περιορισμού της διασποράς του κορωνοϊού“:

42η Εγκύκλιος ΥΠΕΣ (Ω29Ο46ΜΤΛ6-ΔΘΝ)

Επισημάνσεις στο Πλαίσιο Υποβολής Αιτήσεων Απόσπασης Εκπαιδευτικών ΔΕ και Οδηγίες για την Διευκόλυνση της Αυτεπάγγελτης Αναζήτησης Διακιολογητικών

Ενημέρωση σχολειων με e-mail για αποσπασεις 2021-2022_signed

Οδηγίες εκτύπωσης πιστοποιητικού οικογενειακής κατάστασης από την πύλη ΕΡΜΗΣ

Προσκλήσεις σχετικές με τις εξετάσεις απόκτησης Πιστοποιητικού Επάρκειας Γνώσεων για Πολιτογράφηση (ΠΕΓΠ): για συγκρότηση μητρώου αξιολογητών-βαθμολογητών και για επιτηρητές .

Στην ηλεκτρονική πλατφόρμα μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή για επιτηρητές εκπαιδευτικοί και διοικητικοί του ΥΠΑΙθ.

Προσκληση για αξιολογητές βαθμολογητές και επιτηρητές 21-4 (002) (1) (1)

Το έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, με Θέμα «Eισαγωγή στις Σχολές Δοκίμων Σημαιοφόρων Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. και Δοκίμων Λιμενοφυλάκων με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων».

– Eισαγωγή στις Σχολές Δοκίμων Σημαιοφόρων και Δοκίμων Λιμενοφυλάκων
– Ενημέρωση από Λιμενικό Σώμα
– ΦΕΚ ΚΥΑ Τροποποίησης Προσόντων και Προϋποθέσεων Εισαγωγής

40η Εγκύκλιος ΥΠΕΣ: Μέτρα και ρυθμίσεις στο πλαίσιο της ανάγκης περιορισμού της διασποράς του κορωνοϊού

40η Εγκύκλιος Υπουργείου Εσωτερικών. Μέτρα και ρυθμίσεις στο πλαίσιο της ανάγκης περιορισμού της διασποράς του κορωνοϊού.

– 40η Εγκύκλιος Υπουργείου Εσωτερικών (Ψ2ΛΟ46ΜΤΛ6-ΔΘΦ)

Απόφαση 2ης ανανέωσης της τοποθέτησης/διάθεσης προσωρινών αναπληρωτών σε Σχολικές Μονάδες της Διεύθυνσης ΔΔΕ Αχαΐας, για την κάλυψη έκτακτων αναγκών λόγω COVID-19

Ανακοίνωση της απόφασης για τη 2η ανανέωση της τοποθέτησης/διάθεσης προσωρινών αναπληρωτών εκπαιδευτικών σε Σχολικές Μονάδες της ΔΔΕ Αχαΐας, που προσελήφθησαν στο πλαίσιο του Έργου «ΠΛΗΡΩΜΗ ΠΡΟΣΩΡΙΝΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ, ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΒΟΗΘΗΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ (Ε.Ε.Π. – Ε.Β.Π.) ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΨΗ ΕΚΤΑΚΤΩΝ ΑΝΑΓΚΩΝ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΔΟΣΗΣ ΤΟΥ ΚΟΡΩΝΟΪΟΥ (COVID-19)» για το Σχολικό Έτος 2020-2021, λόγω ανανέωσης των συμβάσεων τους μέχρι και τη λήξη του διδακτικού έτους σε εφαρμογή του άρθρου 35 του ν. 4722/2020 (Α΄ 177).

– Απόφαση 2ης ανανέωσης τοποθέτησης/διάθεσης αναπληρωτών COVID-19 (ΨΓΙΤ46ΜΤΛΗ-Χ40)